Idealne meble do ogrodu - jak je wybrać?

piątek, 2 czerwca 2017 r., 13:40
fot. nadesłane

Wiosna to czas porządków w ogrodzie. Trzeba usunąć obumarłe rośliny, dokonać odpowiednich cięć, posiać i posadzić nowe rośliny, odpowiednio zasilić ziemię. To także pora na dokonanie przeglądu mebli ogrodowych.

Meble ogrodowe postawą każdego ogrodu

W każdym ogrodzie istnieje miejsce do wypoczynku, bo przecież ogród przede wszystkim do tego służy. W zależności od przeznaczenia meble te mogą mieć różną formę. Do opalania wystarczy rozkładany leżak, ale myśląc o spotkaniach towarzyskich, warto pomyśleć o zestawach ogrodowych. Do wyboru jest wiele różnych propozycji. Na popołudniową kawę wystarczy stolik i cztery krzesła, ale na grilla w gronie przyjaciół lepszy będzie duży stół z ławami do siedzenia.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodzie?

Największą popularnością cieszą się meble plastikowe powszechnie dostępne w marketach budowlanych. Ich główną zaletą jest bardzo niska cena, ale za nią idzie też niska jakość tych mebli. Pod wpływem promieni słonecznych, opadów bardzo szybko ich kolor się zmienia, powstają nieestetyczne przebarwienia. Meble plastikowe są lekkie, ale przez to też niestabilne, trzeba je zabezpieczać przed porywistymi podmuchami wiatru.

Jeżeli chcemy mieć trwałe meble w ogrodzie, to zdecydowanie lepsze będą meble drewniane lub metalowe. Na dodatek lepiej będą prezentować się wizerunkowo. Drewno i metal to materiały naturalne, które dobrze komponują się w otoczeniu naturalnej roślinności. Możemy umieścić je na trawniku, w altance ogrodowej, ale także pojedyncze ławki postawić przy ścieżkach w ogrodzie. Uzależnione jest to od funkcjonalności, wielkości i aranżacji ogrodu. Wiele propozycji ciekawych aranżacji można znaleźć na stronie produktyogrodowe.pl.

Meble drewniane czy metalowe są znacznie wygodniejsze od plastikowych, w altanie można położyć na nie dodatkowe poduchy, które będą dodatkowym elementem dekoracyjnym. Z pewnością doskonałym pomysłem na zaaranżowanie w ogrodzie typowej strefy wypoczynkowej, będzie rozważenie postawienia altany ogrodowej.

Jak dbać o meble ogrodowe

Ogrodowe meble drewniane są impregnowane ciśnieniowo przez producentów, co czyni je odporne na działanie czynników atmosferycznych, dodatkowo zabezpieczone są też przed szkodnikami. Jednak wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim okresowo trzeba odnawiać impregnację, ale nie jest to zabieg kosztowny, ani czasochłonny. Systematycznie przeprowadzany sprawia, że meble drewniane zachowają trwałość przez wiele lat.

Jeszcze mniej zabiegów wymagają meble metalowe. Wystarczy pomalować je co kilka lat, oczywiście wcześnie trzeba je oczyścić ze starego lakieru i zabezpieczyć materiał przed korozją.

Bardzo ciekawą propozycją na meble ogrodowe jest połączenie drewna z metalem. Metalowe dodatki dają duże możliwości wzornicze, dlatego łatwiej jest je dobrać do ogólnej aranżacji domu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.