Weekend z targami w Lubaniu i festynami z okazji Dnia Dziecka

piątek, 2 czerwca 2017 r., 12:58

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem Pomorskich Agro Targów, które odbędą się tradycyjnie w Lubaniu. Niedzielny dzień targów połączony zostanie z obchodami 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Ponadto zarówno w sobotę, jak i niedzielę nie zabraknie festynów z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się m.in. w Kościerzynie, Starej Kiszewie, Wielu, czy Piechowicach.

Piątek

Koncertowy weekend we Wdzydzach
Zapowiada się kolejny muzyczny weekend w Stanicy PTTK we Wdzydzach. Organizatorzy na darmowe koncerty zapraszają zarówno w piątek, jak i sobotę. W piątek na estradzie zaprezentuje się wdzydzanin Szantomas, czyli Tomek Kuręda. W sobotę koncertuje zespół rockowy Cegła.

VI Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie - turniej dziewcząt
W ten weekend o miano najlepszej drużyny szóstej już edycji Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie zawalczą dziewczęta rocznika 2004. Nowa Karczma gościć będzie drużyny z Bartoszyc, Cegłowa, Dzierżoniowa, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Kartuz, Koszalina, Kwidzyna, Malborka, Sadlinek, Słupska, Świdnicy, Świekatowa oraz Winnicy.

Sobota

Dzień Dziecka w Kościerzynie
Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w części sportowo-rekreacyjnej, która odbywać się będzie w godzinach od 10. do 13. Na ten dzień przygotowano mnóstwo atrakcji dla każdego, m.in.: turniej streetball, tor przeszkód, strzelanie z łuku, speed-ball, trening z trenerem piłki nożnej, czy sportowe konkurencje z nagrodami i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Aby wziąć udział w turnieju streetball, którego początek zaplanowano na godzinę 9. należy zgłosić się w dniu zawodów od godziny 8.30 do 9. Szczegóły (regulamin, zgoda na uczestnictwo) odnośnie turnieju dostępne są poniżej oraz pod nr tel. 58 580 00 13 lub 607 379 899. Od godziny 13. zaplanowano występy zespołów dziecięcych, teatrzyk oraz wiele innych atrakcji.

XXVI Pomorskie Agro Targi w Lubaniu
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem kolejnej edycji Pomorskich Agro Targów w Lubaniu. Nieodłącznym elementem targów będzie Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wystawcy zaprezentują swój dorobek hodowlany. W trakcie dwóch dni targowych odbędzie się promocja mięsa drobiowego, podczas której przewidziano szereg atrakcji. Tradycyjnie, odwiedzający targi będą mieli możliwość skorzystania z porad pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zapoznania się z ofertą handlową wystawców, skorzystania z usług gastronomii i atrakcji wesołego miasteczka. Podczas niedzielnego dnia odbędą się z kolei uroczystości z okazji 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu.

XII Regaty o Puchar Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach
Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie oraz Stanica Wodna PTTK zapraszają na XII Regaty o Puchar Stanicy Wodnej. Regaty zaliczane będą do punktacji XIII Pucharu Jezior Wdzydzkich. Zapisy od godziny 9. do 11. w Tawernie Żeglarskiej PTTK. Odprawa sterników nastąpi o godzinie 11.30. Start pierwszej klasy od godziny 12. Rozegrane zostaną dwa wyścigi na trasie: jeziora Radolne i Gołuńskie.

Dzień Dziecka w Wielu
Przedszkole Publiczne w Wielu, Dom Kultury w Wielu oraz Stowarzyszenie "Hamak" zapraszają na obchodu Dnia Dziecka nad Jeziorem Wielewskim. W programie m.in. animacje zabawa dziecięcych, pokaz iluzji i żonglerki, pokaz baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia, jazda konna, pokazy strażackie, malowanie twarzy, loteria fantowa, wata cukrowa. Dodatkowo w godzinach od 10. do 15. na placu ustawiony będzie Krwiobus - możliwe będzie oddanie krwi dla potrzebujących dzieci z terenu gminy (do godziny 14.00). Start Pikniku Rodzinnego o godzinie 14.

Dzień Dziecka w Piechowicach
Gmina Dziemiany oraz Sołectwo Piechowice, zapraszają na Festyn z okazji Dnia Dziecka. 3 czerwca na lokalnym boisku w Piechowicach na dzieci czekać będzie sporo atrakcji. Początek imprezy o godzinie 17. W programie m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, popcorn, lody, słodycze i dmuchany plac zabaw. Wstęp wolny.

Noc Bibliotek w Kościerzynie
Po Kościerskiej Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc w kościerskiej Bibliotece Miejskiej. Już w niedzielę 3 czerwca odbędzie się tam Noc Bibliotek. W godzinach od 18. do 22. gospodarze Biblioteki Miejskiej zapewnią odwiedzającym sporo atrakcji, między innymi: projekcję filmów dla dzieci "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", spotkanie z lokalnymi podróżnikami, zdobywanie sprawności Młodego Podróżnika oraz quizy i zabawy.

Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Dziemiany
Na boisku sportowym w Kaliszu o godzinie 17. rozpoczną się Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Dziemiany. Druhowie tradycyjnie zmierzą się w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Strażacy zapraszają do kibicowania im podczas zawodów.

Niedziela

Zielone Świątki w Muzeum we Wdzydzach
Tegoroczne Zielone Świątki we Wdzydzkim Muzeum to przede wszystkim kaszubskie widowisko obrzędowe - ścinanie kani. Jest to tradycyjny rytuał, niegdyś powszechny, a zachowany gdzieniegdzie do dnia dzisiejszego - polegał na publicznej, symbolicznej egzekucji kukły drapieżnego ptaka, którego obarczano winą za wszelkie nieszczęścia i zło dotykające społeczność wiejską.

Kolejowy Dzień Dziecka
W Muzeum Kolejnictwa odbędzie się kolejna edycja Kolejowego Dnia Dziecka. W programie miedzy innymi: przejażdżki drezyną, dmuchańce, zabawy, konkursy, gry planszowe, gadżety dla małych i dużych, zwiedzanie taboru kolejowego, wystawy stałej i czasowej. Udział we wszystkich atrakcjach Kolejowego Dnia Dziecka jest bezpłatny.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Starej Kiszewie
Wójt i Sołtysi Gminy Stara Kiszewa wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. bezpłatny dmuchany plac zabaw, konkursy i zabawy prowadzone przez animatora, malowanie twarzy, balonowe ZOO, stosika handlowe i gastronomiczne, a także występy artystyczne najmłodszych i wiele innych atrakcji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.