Zabawa z klaunami i prezenty od uczniów dla małych pacjentów kościerskiego szpitala

piątek, 2 czerwca 2017 r., 09:32
fot. AL

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni dla każdego malucha. Dlatego też zadbano o to, aby ten dzień był także pełny wrażeń dla małych pacjentów kościerskiego szpitala. Na oddział dziecięcy zawitał więc klaun, który porwał dzieci do wspólnej zabawy. Z prezentami przybyła też Armia Wolontariuszek z ZSP nr 2 w Kościerzynie, która przekazała na rzecz szpitala 385 książek.

1 czerwca to jeden z najradośniejszych dni w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie dzieci - te małe i te trochę większe również. Jest to czas do wspólnej zabawy całych rodzin. Niestety nie dla wszystkich milusińskich, szczególnie tych przebywających w szpitalach, jest to wesoły dzień, wypełniony atrakcjami. Dlatego też personel kościerskiej placówki postanowił umilić swoim małym pacjentom Dzień Dziecka i sprawić, by na chwilę zapomniały o chorobie i oddały się dobrej zabawie.

Na oddziale dziecięcym pojawił się klaun, który sprawił, że na twarzach maluchów malował się uśmiech. Z prezentem do małych pacjentów przybyła też Armia Wolontariuszek - grupa uczennic Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie stworzona w tym roku przez Kingę Jaszewską.

- Stworzyłyśmy 15-osobową grupę, która ma pomagać ludziom. Chciałam zaszczepić w dzieciach chęć pomocy ludziom, aby nauczyły się pomagać z dobrego serca. Naszą pierwszą akcją były odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kościerzynie, gdzie wolontariuszki miały okazję popracować z osobami niepełnosprawnymi. Wystąpiły także dla podopiecznych ośrodka - opowiada Kinga Jaszewska.

- Chciałyśmy też umilić czas dzieciom przebywającym w szpitalu, dlatego zorganizowałyśmy akcję zbiórki książek. Przez dwa dni udało nam się zebrać ich aż 385. Jesteśmy bardzo zadowolone. Mamy nadzieję, że takim prezentem rozweselimy trochę małych pacjentów kościerskiego szpitala - podkreśla.

Przekazanie darów odbyło się w Dzień Dziecka.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazanie książek, bo dzieci w każdym wieku kochają książki - dziękowała ordynator Emilia Kołodziejczyk.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.