Zniszczyli budynek Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego - są w rękach policji

środa, 31 maja 2017 r., 12:54
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Na początku maja br. mieli bowiem uszkodzić elewację budynku Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

We wtorek kościerscy kryminalnie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o zniszczeniu elewacji budynku.

- Do zdarzenia doszło na początku maja br. Mężczyźni uszkodzili elewację budynku Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie poprzez kopanie, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie natychmiast zajęli się tą sprawą. Wczoraj kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, którzy mają związek z tym przestępstwem. Sprawcy spędzili noc w policyjnym areszcie - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

W środę mężczyźni zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.