Cztery medale dla lipuskich lekkoatletów w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego

środa, 31 maja 2017 r., 08:28
fot. nadesłane/UKS Lipusz

Trzy srebrne medale i brąz wywalczyli młodzi lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz podczas Mistrzostw Okręgu Pomorskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w sobotę w Słupsku.

W Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Juniorów i Juniorów młodszych wystartowało blisko 360 młodych lekkoatletów reprezentujących 37 klubów województwa pomorskiego. Wśród tak licznej reprezentacji nie zabrakło także zawodników UKS Lipusz. Lipuscy lekkoatleci po udanej wojewódzkiej gimnazjadzie, po raz kolejny zaprezentowali się z jak najlepszej strony i zdobyli cztery krążki - trzy srebrne i brąz.

Srebrny medal zdobył Przemysław Błaszkowski, który dystans 110 metrów przez płotki pokonał w 16,01 sekund. Na drugim stopniu podium stanęła także Klaudia Kinowska, która posłała dysk na odległość 28,89 metrów.

Srebrny medal wywalczył również Jerzy Sławny w rzucie oszczepem. Warto dodać, że srebrny krążył zdobył uzyskując rekord życiowy 51 metrów, który jest w tej chwili przepustką na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Listę lipuskich medalistów zamknęła Julia Pelowska, która rzucając dysk na odległość 26,57 metrów zdobyła brązowy medal.

AL
info:UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.