KaszebeRunda 2017 - blisko 2.000 rowerzystów na trasie Kolarskiej Dumy Kaszub

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 12:27
fot. nadesłane/Rowerowe Kaszuby

Już od wczesnego niedzielnego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod AQUA Centrum w Kościerzynie rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 65 km, 105 km, 208 km. Zarówno na trasie, jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Nie było zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę odbyła się bowiem już XII edycja maratonu kolarskiego KaszebeRunda. Na starcie pojawiło się aż blisko 2.000 rowerzystów.

Trasa kolarska prowadziła po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Każda trasa zaplanowana była tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywała się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne oraz krainę kaszubskich jezior.

W maratonie mógł wystartować każdy, kto miał ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65 km, 105 km, 208 km. Tegoroczna edycja, dla dystansów średniego i długiego, przebiegała po nowej trasie w jej początkowym fragmencie. Nowością był przejazd przez gminy Lipusz i Dziemiany.

Na trasie na uczestników maratonu czekały punkty regeneracyjne, czyli tzw. bufety o przygotowanie których zadbały między innymi koła gospodyń wiejskich. rowerzyści mieli więc okazję zasmakować w regionalnych potrawach.

Gdy zawodnicy przemierzali urokliwe tereny Kaszub, organizatorzy przenieśli się na rynek miasta, aby przygotować się na przyjazd pierwszych rowerzystów. Wynik wyścigu KaszebeRunda był kwestią drugorzędną. Każdy z zawodników, któremu udało się dotrzeć na metę, otrzymał taką samą nagrodę w postaci pamiątkowego medalu i dyplomu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.