Dziemiany. 35-latek jechał motocyklem - wydmuchał blisko trzy promile!

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 10:17
fot. archiwum

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który kierował motocyklem mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna wydmuchał blisko trzy promile alkoholu!

Motocyklista wpadł w ręce policjantów z Posterunku Policji w Dziemianach w niedzielę.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli motocykl marki Honda, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał blisko trzy promile alkoholu. Dodatkowo od 35-latka pobrano krew do badań - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Mieszkańcowi powiatu kościerskiego za prowadzenie motocykla w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.