Kolejne sukcesy karateków Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin"

piątek, 26 maja 2017 r., 08:47
fot. nadesłane

Dwa medale, srebrny i brązowy, wywalczyli młodzi kościerscy karatecy na corocznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się w minioną sobotę w Koszalinie.

Zawody przeznaczone były wyłącznie dla zawodników urodzonych w latach 2004-2005, ze strefy makroregionalnej obejmującej województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i pomorskie.

Turniej odbywał się w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizowanego przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego, klasyfikującą rywalizację województw, powiatów, gmin i klubów sportowych we wszystkich dyscyplinach sportu.

Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin", reprezentowany był przez następujących zawodników: Maksymilian Gdaniec, Emilia Myszk (oboje z sekcji w Lipuszu), Nikodem Jarząbek (sekcja w Karsinie) oraz Amelia Gaszewska, Monika Pałubicka, Michał Treder, Jakub Liedtke - wszyscy z Kościerzyny.

Podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, całkiem przyzwoicie zaprezentowali się w Koszalinie, tocząc wiele wyrównanych pojedynków z zawodnikami dużych klubów Szczecina, Torunia, Włocławka, Gdyni, Wejherowa, Koszalina czy Gdańska.

Najlepszy występ zanotowała Amelia Gaszewska, która zdobyła srebrny medal, natomiast Nikodem Jarząbek wywalczył medal brązowy. Pozostali nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach 5-8.

Zawody były ważnym i pożytecznym sprawdzianem przed zbliżającą się największą dziecięcą imprezą karate tradycyjnego w Polsce, Ogólnopolskim Pucharem Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, jaki odbędzie się na początku czerwca w Atlas Arenie w Łodzi.

Dzień później w Bytomiu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Karate Tradycyjnym, podczas których mieszkanka Nowej Karczmy, była zawodniczka kościerskiego klubu - Magdalena Mielnik, reprezentująca teraz Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, wywalczyła srebrny medal w kategorii seniorów.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.