Sprawdź, gdzie i jakie atrakcje zaplanowano na weekend

czwartek, 25 maja 2017 r., 09:06

Święto piłki ręcznej w Nowej Karczmie, Biegi Uliczne w Skorzewie, zawody wędkarskie, Majówka z Generałem Wybickim, maraton rowerowy KaszebeRunda, uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej połączone z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, czy festyny z okazji Dnia Dziecka - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

Piątek

VI Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie
To już szósta edycja turnieju pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. VI Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie gościć będzie drużyny z Bartoszyc, Cegłowa, Dzierżoniowa, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Kartuz, Koszalina, Kwidzyna, Malborka, Sadlinek, Słupska, Świdnicy, Świekatowa oraz Winnicy. W rywalizacji sportowej uczestniczyć będzie ponad 350 młodych szczypiornistów. W najbliższy weekend o miano najlepszej drużyny zawalczą chłopcy.

Sobota

XII Rajd i Konkurs z Generałem Józefem Wybickim"
W sobotę już po raz 12 odbędzie się rajd i konkurs pn. "Majówka z Generałem Józefem Wybickim - czyli wyprawa po generalskie epolety". Organizatorzy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszają wszystkich chętnych. Rajd rozpocznie się o godzinie 9. (rejestracja uczestników od godz. 8:00) w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie a zakończy około 17. w Dworze Rodziny Wybickich w Sikorzynie.

III młodzieżowe zawody wędkarskie "Łowimy nowe hobby"
Miasto Kościerzyna, Polski Związek Wędkarski koło nr 59 "Costerina" w Kościerzynie, Wdzydzki Park Krajobrazowy oraz Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają dzieci i młodzież do lat 16 do wzięcia udziału w III młodzieżowych zawodach wędkarskich "Łowimy nowe hobby", które odbędą się w sobotę nad Jeziorem Kaplicznym w Kościerzynie. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 7.30. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9. Zawodom towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne dla wędkarzy "Mieszkańcy naszych jezior". Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprasza do edukacyjnej zabawy, podczas której poznacie niesamowity świat organizmów wodnych i nauczycie się jak oceniać stan czystości swoich wód. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziano ciekawe nagrody.

Motosacrum w Kościerzynie
O godzinie 11. na Placu św. Jana Pawła II spotkają się fani dwóch kółek. Odbędzie się tam bowiem kolejna edycja MotoSacrum, a więc święcenie motocykli. Do uczestniczenia w wydarzeniu zapraszają Kościerski Dom Kultury oraz parafia św. Trójcy w Kościerzynie.

Mecz o I Ligę Tenisa Stołowego w Kościerzynie
Przed KUKS Kościerzyna duże sportowe wyzwania. Już w sobotę 27 maja rozegrają mecz o I Ligę Tenisa Stołowego. Naprzeciw kościerskiej drużyny stanie Witmar - Podwawelski Kraków. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 15. na Hali Sokolnia w Kościerzynie.

IX Biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie
Biegi Uliczne Pamięcia Jana Pawła II w Skorzewie to impreza sportowa organizowana już po raz dziewiąty przez Leszka Zblewskiego, wielokrotnego mistrza i reprezentanta Polski, poświęcona pamięci Św. Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają na biegi dla dzieci w 10 kategoriach oraz bieg główny na dystansie 5 km z podziałem na 14 kategorii wiekowych. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km czekają pamiątkowe medale oraz koszulki. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą biegi wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Niedziela

Odpust na Kalwarii Wielewskiej
Przez pięć dni od 24 do 28 maja w Sanktuarium Kalwaryjskim w Wielu odbywać się będą uroczystości odpustowe przed Uroczystością Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę. O godzinie 9.15 z kościoła w Wielu wyruszy procesja na miejsce Celeby - III Kaplicy Upadku Pana Jezusa. Tam o godzinie 10. podprzewodnictwem Prymasa Polski odprawiona zostania uroczysta msza święta połączona z obrzędem Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Na godzinę 12.30. zaplanowano koncert zespołu Gronicki.

Maraton Rowerowy Kaszebe Runda
W niedzielę rano z Kościerzyny wystartują miłośnicy aktywności na dwóch kółkach, którzy po raz kolejny wezmą udział w rowerowym maratonie Kaszebe Runda. Jego uczestnicy będą pokonywać jedną z trzech tras o długości 65, 125 i 208 kilometrów. Cykliści przejadą m.in. przez gminy Sulęczyno, Stężyca, Dziemiany i Bytów. Pierwsze grupy wystartują już o godz. 7 rano, ostatnie około 10.30.

Dzień Dziecka w Lubaniu
Gmina Nowa Karczma zaprasza na Festyn z okazji Dnia Dziecka. Tym razem aktorzy z Teatru Pana O wprowadzą uczestników do świata Akademii Pana Kleksa. W programie również malowanie twarzy, balonowe wyplatanki, mini wesołe miasteczko, kiełbaski z ogniska, bryczki, słodki poczęstunek oraz inne atrakcje. Dobrowolny wstęp na wszystkie atrakcje przygotowane dla uczestników wynosić będzie 2 złote. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Klaudii i Kacpra Bonin z Lubania, podopiecznych Fundacji "Zdążyć z pomocą".

Dzień Dziecka w Liniewie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. W programie festynu między innymi: gry, zabawy i konkursy dla dzieci z nagrodami z udziałem Krzysztofa Gdańca, dmuchany plac zabaw, przejażdżka wozem strażackim, występy zespołów wokalno-tanecznych z GOKSiR. Start godzina 15. na placu wiejskim w Liniewie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.