Strażacy walczą ze skutkami ulewy

środa, 24 maja 2017 r., 15:50
fot. archiwum

Funkcjonariusze straży i ochotnicy z całego terenu powiatu kościerskiego walczą ze skutkami ulewy, które przeszła w środę nad Kaszubami. Kościerscy strażacy do tej pory odnotowali już 14 zdarzeń związanych z intensywnymi opadami deszczu, a wciąż napływają nowe zgłoszenia. Głównie działania prowadzone są na terenie gmin Stara Kiszewa i Nowa Karczma.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z intensywnymi opadami deszczu.

- Obecnie wystąpują i nadal będą występować opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, którym towarzyszyć mogą pojedyncze burze. Prognozowana wysokość opadów może sięgnąć 45 mm - informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20. Wieczorem opady będą stopniowo zanikać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.