Renault uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach - kierował 20-latek bez prawa jazdy

wtorek, 23 maja 2017 r., 09:51
fot. archiwum

Na zwichnięciach i złamaniach zakończyła się brawurowa jazda dwóch młodych mężczyzn renault. Kierujący samochodem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak się okazało, 20-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 18. w rejonie miejscowości Wawrzynowo (gm. Kościerzyna).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego na drodze gruntowej, na prostym odcinku drogi, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie kierowane przez niego renault uderzyło w drzewo. Wskutek uderzenia samochód zapalił się. 20-latek wraz z 17-letnim pasażerem o własnych siłach zdołali wydostać się z pojazdu. Renault spłonęło doszczętnie - informuje p.o. rzecznika kościerskiej policji, Anna Troka.

W wyniku zdarzenia 20-letni kierując doznał obrażeń w postaci zwichnięcia stawu biodrowego oraz ogólnych potłuczeń, 17-letni pasażer złamania prawej kości udowej.

Kierujący renault był trzeźwy, jednak się okazało 20-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.