Przebojowa Majówka w Stężycy - zabawa z Zenkiem Martyniukiem i wielkimi gwiazdami disco polo

sobota, 20 maja 2017 r., 18:22
fot. MD-Z

Kilkudziesięciotysięczny tłum przyciągnęła do stężyckiego amfiteatru kolejna odsłona Przebojowej Majówki. Gwiazdą tegorocznej edycji jest król gatunku - Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, na scenie podziwiać można też takie gwiazdy jak Piękni i Młodzi, Boys, Classic, Jorgus czy Andre.

Zabawa rozpoczęła się po godz.18, choć wiele osób oczekiwało na wejście na jej teren na długo przed rozpoczęciem imprezy, tak by zająć jak najlepsze miejsca. Publiczność przybyła do Stężycy z różnych zakątków Kaszub i Pomorza.

- Przyjechałam z Lęborka specjalnie na koncert Zenka Martyniuka. Ogromnie szanuję tego artystę i bardzo lubię jego przeboje - mówiła pani Janina.

Prócz zespołu Akcent, podczas Majówki tłumnie zgromadzona publiczność posłuchać mogła także takich gwiazd polskiej muzyki tanecznej jak Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long&Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls czy Jorrgus.

- Bardzo lubię grupę Piękni i Młodzi oraz Long&Junior. Na Majówkę przyjeżdżam co roku. Uważam, że to świetna impreza i ogromnie cieszę się, że odbywa się w Stężycy. Takich imprez powinno być u nas więcej. Bardzo lubię ten rodzaj muzyki, bo można się przy niej fajnie bawić, wpada w ucho i łatwo zapamiętać słowa - opowiadała pani Natalia z Kartuz.

Na imprezie dopisała zarówno publiczność, jak i pogoda.

- Przyjeżdżam na wszystkie imprezy do Stężycy i mogę powiedzieć jedno: nie wiem, jak robią to organizatorzy, ale tutaj nigdy nie pada deszcz - stwierdził pan Andrzej z Kościerzyny.

Podczas Majówki odbywała się akcja rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Do godziny 20 na terenie amfiteatru znaleźć można było wolontariuszy, u których można było się zarejestrować i tym samym dać 27-letniej Kasi Papce z Sierakowic i innym chorym szansę na życie. Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej akcji DKMS w Stężycy dwie osoby spośród zarejestrowanych zostały dawcami. W tegorocznej akcji zarejestrowało się ponad 200 osób.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.