Kościerzyna-Sarnowy. Zderzenie trzech pojazdów - dwie osoby poszkodowane

sobota, 20 maja 2017 r., 09:23
fot. nadesłane

Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni poranek na trasie Kościerzyna - Sarnowy. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Na czas wykonywania czynności, ruch na trasie odbywał się wahadłowo.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał około godziny 8.10. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej relacji Kościerzyna-Stara Kiszewa w rejonie skrzyżowania do miejscowości Rotembark.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący passatem 26-letni mężczyzna najechał na tył opla, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Siła uderzenia była tak duża, że opel przesunął się do przodu i uderzył w forda, za kierownicą którego siedziała 36-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Wskutek zdarzenia kierujący passatem z urazem kręgosłupa oraz jego 36-letni pasażer z urazem kręgosłupa odcinka piersiowego oraz prawej ręki, zostali przetransportowani do szpitala - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Kierujący byli trzeźwi. Ruch odbywał się wahadłowo.

W akcji ratowniczej biorą udział strażacy z OSP Wielki Klincz, JRG Kościerzyna oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.