4 powody, dlaczego warto zamieszkać pod miastem

czwartek, 18 maja 2017 r., 11:20
fot. nadesłane

Przed zakupem nowego miejsca zamieszkania bardzo często pojawia się pełno wątpliwości. Zamieszkać w mieście czy pod miastem? Kupić mieszkanie bliżej centrum czy dom na przedmieściach? Wielu mieszkańców miast decyduje się na ucieczkę poza granice miasta. Dlaczego?

Miasto ma bardzo wiele do zaoferowania: dobrą komunikację, liczne formy spędzenia czasu wolnego i małe odległości od miejsc pracy czy nauki. Mimo to, wielu mieszkańców bierze pod uwagę wyprowadzkę poza miasto. Coraz częściej mieszkańcy takich miast jak Gdańsk wybierają podmiejskie Banino czy Kowale na swój nowy dom. Skąd taka motywacja?

1. Mniejsze koszty

Jednym z podstawowych powodów kupna domu lub mieszkania za miastem jest jego koszt. Wiążą się z tym nie tylko niższe koszty budowy, ale również późniejszego utrzymania. W dużych miastach znacznie ciężej jest znaleźć komfortowe mieszkanie dla rodziny. Natomiast pod miastem w konkurencyjnej cenie można znaleźć ofertę dobrego domu.

2. Prywatność

W miastach przestrzenie szybko zapełniają się kolejnymi osiedlami lub pojedynczymi blokami, które są na siłę umieszczane nawet na najmniejszych skrawkach ziemi. Przez to okolica staje się przytłaczająca i tłoczna, co pogarsza komfort życia. W blokach nie sposób zignorować głosy zza ściany. Taki jest urok mieszkań - słyszymy rozmowy sąsiadów czy nawet ich kłótnie. Zaletą domu jest większa prywatność. Jedyny hałas jaki słyszymy to ten sprzed domu lub z sąsiedniego domu.

3. Dobra komunikacja z miastem

Wielu ludzi uważa, że mieszkając na przedmieściach ludzie są skazani na złą komunikację. Czasy się jednak zmieniają i samochód nie jest jedynym środkiem transportu, dzięki któremu dojedzie się codziennie do pracy lub szkoły. Zarówno w interesie większego miasta jak i tego mniejszego jest wybudowanie odpowiedniej infrastruktury, aby ułatwić codzienne podróże. Sprzyja temu rozbudowa dróg oraz usprawnienie komunikacji miejskiej.

4. Bliskość terenów zielonych

Niektóre miasta mają tę zaletę, że w pobliżu znajdują się tereny zielone, ale nie wszędzie tak jest. Wybierając dom za miastem ma się szansę na życie bliżej natury, z mniej zanieczyszczonym powietrzem oraz mniejszym ruchem niż w mieście. Nie oznacza to kompletnego odcięcia od miasta - jest wręcz na wyciągnięcie ręki.

Wybór domu czy mieszkanie na przedmieściach to ważna decyzja. To zmiana trybu życia i szansa na chwilę spokoju. Przykłady podmiejskich domów można znaleźć na http://dommoichmarzen.eu/

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.