"13" szczęśliwa dla UKS Manta Kościerzyna

wtorek, 16 maja 2017 r., 11:33

13 maja podczas III rundy Klubowego Pucharu Polski we Władysławowie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna zdobyli łącznie 13 medali, 13 razy zajmowali też czwarte miejsce. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, "13" okazała się dla nich szczęśliwą liczbą.

W miniony weekend na pływalni COS OPO w Cetniewie odbyła się III Runda Klubowego Pucharu Polski 2017 we Władysławowie. Organizatorem zawodów był UKS Delfin Władysławowo. Podczas turnieju kościerscy zawodnicy zdobyli łącznie 13 medali, w tym 12 indywidualnych oraz jeden drużynowo w sztafecie chłopców na dystansie 100 SF. Sztafeta rywalizowała w składzie D. Kutela, M. Koliński, Sz. Kropidłowski, M. Łukowicz.

Trzy złote medale zdobył Marcin Łukowicz. Z kolei Magda Stoltmann wywalczyła srebro i dwa brązy. Z jednym srebrnym medalem wrócili natomiast Neli Wanta, Julia Kiedrowska i Damian Kutela oraz Agata Młyńska.Szymon Kropidłowski zdobył dwa brązowe medale.

Marcin Łukowicz trzeci raz w tym roku ustanowił dwa nowe rekordy Polski na dystansie 50 i 100m BF (dwie płetwy).

- Pozostali zawodnicy osiągnęli znaczącą poprawę swoich czasów, 13 razy zajmowali czwarte miejsce ,co przy dużo mniejszej ilości treningów w porównaniu do innych klubów, jest powodem do zadowolenia. Nasz trener Mateusz Michalski, także stawał trzykrotnie na drugim i raz na najwyższym stopniu podium z czego jesteśmy bardzo dumni - podsumowuje UKS Manta Kościerzyna.