Kościerzyna. Pożar w zakładzie przemysłu rybnego

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 14:24
fot. AL

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który w poniedziałkowe przedpołudnie wybuchł w zakładzie przemysłu rybnego w Kościerzynie. Z obiektu ewakuowano około 65 osób. Dzięki sprawnym i natychmiastowym działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Jedności Robotniczej dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał około godziny 9.15. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, ogień pojawił się w sąsiedztwie przewodu kominowego. Spaleniu uległo część poddasza. Straty wstępnie oszacowano na około 10.000 zł. Przyczynę pożaru wyjaśnia policja.

W związku z pożarem, z obiektu ewakuowano około 65 osób. Nikt nie odniósł obrażeń.

Akcja gaśnicza trwała około dwie godziny. Wzięło w niej udział siedem zastępów straży pożarnej z JRG Kościerzyna oraz OSP Wielki Klincz, OSP Kłobuczyno i OSP Skorzewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.