Kościerzyna. 21-latek odpowie za uszkodzenie samochodu

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 14:03
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który w niedzielny wieczór miał uszkodzić, zaparkowany przy ulicy Tomasza Rogali w Kościerzynie samochód. 21-latek w chwili zatrzymania wydmuchał około dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

Zgłoszenie o zdarzeniu kościerscy funkcjonariusze otrzymali w niedzielę około godziny 20.30.

- Patrolujący miasto policjanci zostali skierowani na ul. Tomasza Rogali, gdzie według zgłoszenia został zniszczony samochód vw passat. Gdy policjanci podjeżdżali na miejsce, zauważyli znanego im ze swojej przestępczej przeszłości, zataczającego się mężczyznę, idącego ulicą. Mundurowi natychmiast zatrzymali go. To właśnie on, jak ustalili interweniujący policjanci, kilka minut wcześniej zerwał lusterko i porysował lakier samochodu - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Podejrzany o zniszczenie samochodu mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Właściciel pojazdu straty wycenił na około 800 zł. 21-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.