Ty też masz wpływ na bezpieczeństwo w Twojej okolicy. Widzisz zagrożenie? Reaguj!

piątek, 12 maja 2017 r., 10:35

Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kościerscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Najczęściej zgłaszanymi przez mieszkańców zagrożeniami jest przekraczanie prędkości przez kierowców.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem, które ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjantom pomaga w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach w ich okolicy. Na weryfikację zgłoszeń policjanci mają pięć dni. W tym czasie dwukrotnie sprawdzają, czy dane zagrożenie rzeczywiście występuje.

- W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń - podkreśla rzecznik kościerskiej komendy, asp. Piotr Kwidziński.

- Zgłoszone przez mieszkańców Starej Kiszewy (ul. Kościerska), Nowej Karczmy (ul. Starogardzka) i Będomina notorycznie łamanie przepisów polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych. Mundurowi nałożyli wówczas ponad 30 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących - dodaje.

Funkcjonariusze zachęcają do rozsądnego korzystania z mapy zagrożeń. Jak to uczynić? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

- Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją za pomocą aplikacji internetowej - podsumuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.