Kościerscy strażacy odznaczeni podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka

czwartek, 11 maja 2017 r., 17:58
fot. nadesłane/Tomasz Klinkosz

W czwartek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nie brakło też strażaków z powiatu kościerskiego.

Tegoroczne pomorskie święto strażaków odbyło się w Gdańsku przed Dworem Artusa i połączone zostało z obchodami jubileuszu 25-lecia działalności Państwowej Straży Pożarnej. Tradycyjnie uroczystość była okazją, by odznaczyć i wyróżnić strażaków za ich codzienny trud wkładany w ratowanie życia i mienia ludzkiego.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej funkcjonariuszom oraz strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej. Spośród dziesięciu uhonorowanych druhów OSP z terenu województwa pomorskiego aż osiem odznak trafiło do ochotników z terenu powiatu kościerskiego. Aktu dekoracji odznaczonych dokonał Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. Marek Jasiński.

Odznaki zostały przyznane na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza za szczególny wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej z okazji 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Lista odznaczonych strażaków z powiatu kościerskiego:

Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej uhonorowany został:
dh Piotr Jankowski z OSP Wielki Klincz

Brązową Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej uhonorowani zostali:
dh Mariola Lamkiewicz-Czechowska z OSP Kłobuczyno
dh Marek Chwarszczyński z OSP Lipusz
dh Krzysztof Datta z OSP Karsin
dh Zenon Główczewski z OSP Dziemiany
dh Krzysztof Liskowski z OSP Nowa Karczma
dh Stanisław Łukowicz z OSP Stare Polaszki
dh Wiesław Szarmach z OSP Wysin

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.