Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wielu

środa, 10 maja 2017 r., 15:33
fot. nadesłane/Łukasz Datta

W sobotę, 6 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości, a w tym roku gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele.

Zbiórka strażaków odbyła się przy ulicy Księdza Wyszyńskiego skąd korowód pod przewodnictwem Komendanta Gminnego OSP druha Krzysztofa Datta oraz przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Osowo wyruszył w kierunku wielewskiego kościoła. Mszę świętą w intencji strażaków sprawował proboszcz Ks. Jan Flisikowski przy koncelebrze proboszcza parafii w Osowie Ks. Mariusza Wensierskiego. Obecny był także Dziekan Dekanatu Bruskiego Ks. Dominika Szulwica z Karsina.

W okolicznościowej homilii Ks. Jan Flisikowski podziękował strażakom za ich trud i codzienną, bezinteresowną służbę. Po mszy pododdziały strażackie przemaszerowały do miejscowego Domu Kultury gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zebranych na sali gości i strażaków przywitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Roman Brunke. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali druhowie Zbigniew Reszczyński i Tomasz Łosiński, natomiast odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali druhowie: Krzysztof Gromowski, Andrzej Laskowki, Maciej Narloch, Wojciech Brzeziński i Łukasz Browarczyk.

Po wręczeniu odznaczeń druh Roman Brunke odczytał list od Prezesa Głównego ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka. Następnie złożył życzenia wszystkim strażakom, przedstawicielom zaprzyjaźnionych firm i organizacji. Osobne podziękowania i kwiaty przekazał Nadleśniczemu Nadleśnictwa Lipusz Maciejowi Kostce za bardzo dobrą współpracę i wsparcie ze strony Nadleśnictw Lipusz, Kościerzyna i Kaliska oraz dyrekcji firmy Sylva z Wiela, która systematycznie wspiera jednostki OSP z gminy Karsin. Nie zabrakło również podziękowań dla Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, którą reprezentował kpt. Jacek Szyszka.

Dzięki staraniom Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza w ostatnich dniach do jednostki OSP w Karsinie został przekazany ciężki wóz bojowy marki Jelcz wyprodukowany w 2000 r., który służył strażakom w Komendzie Powiatowej w Kościerzynie. Obecnie pojazd przechodzi niezbędne prace adaptacyjne i niedługo zostanie włączony do podziału bojowego OSP Karsin. Zastąpi on najstarszy wóz Steyr, który ma już ponad 30 lat i jego modernizacja nie byłaby na dzień dzisiejszy ekonomiczna.

Na zakończenie strażacy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.