Powrót zimy - wydano ostrzeżenie o przymrozkach

wtorek, 9 maja 2017 r., 13:23
fot. AL

Od wtorku do środowego poranka na Pomorzu mają występować przymrozki sięgające -3°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z pewnością należy uważać na drogach, szczególnie jeśli wymieniło się opony z zimowych na letnie.

Jak informuje Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich, prognozuje się spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do około -3°C w nocy z wtorku na środę.

W związku z wystąpieniem przymrozków wydano ostrzeżenie I stopnia, które oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i możliwe zagrożenie życia. Z pewnością należy uważać na drogach, szczególnie jeśli wymieniło się opony z zimowych na letnie.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie trzynastu województw.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega Instytut.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.