Masz pomysł na miejską inwestycję? Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018

wtorek, 9 maja 2017 r., 12:57

Do 30 czerwca można składać wnioski w ramach Kościerskiego Budżetu Obywatelskiego. Pobierz wniosek, zgłoś swój pomysł i zdecyduj o wydatkach z budżetu miasta Kościerzyna na 2018 rok. Miej wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy.

Budżet obywatelski to współdecydowanie mieszkańców o wydatkach z budżetu miasta, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów, a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby.

- Konsultacje prowadzone będą w trzech etapach zgodnie z zasadami i trybem przeprowadzania konsultacji budżetowych. W pierwszym etapie mieszkańcy miasta, na specjalnie przygotowanych formularzach, mogą zgłaszać propozycje projektów do realizacji w roku 2018. W kolejnych etapach odbędzie się komisyjna ocena zgłoszonych wniosków oraz wybór zadań do realizacji spośród projektów zaopiniowanych pozytywnie w drodze bezpośredniego głosowania mieszkańców - informuje kościerski magistrat.

Projekt inwestycyjny lub społeczny można zgłaszać od 4 maja do 30 czerwca. Co istotne, projekty składane są do dwóch okręgów (I i II) obejmujących wskazane ulice miasta Kościerzyna, według miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej, zgodnie z załącznikiem. Łączna pula środków wynosi 500.000 zł, po 250.000 zł dla każdego okręgu. Zgłoszony projekt musi dotyczyć wyłącznie okręgu, w którym zamieszkuje osoba go zgłaszająca.

Propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Kościerzyny, wyłącznie w imieniu własnym jako osoba fizyczna. Każdy mieszkaniec zgłaszający projekt w dniu rozpoczęcia konsultacji musi mieć ukończone 16 lat.

Wypełnione formularze projektów można składać w wersji pisemnej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna oraz elektronicznej na adres: urzad@koscierzyna.gda.pl lub poprzez platformę E-Puap.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.miastokoscierzyna.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.