Aktywna majówka w Kościerzynie

piątek, 5 maja 2017 r., 11:07
fot. nadesłane/KOSiR

Na długi weekend majowy Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, czy to kibicując czy samemu uczestnicząc w zmaganiach.

W sobotę, 29 kwietnia na Hali Sportowej "Sokolnia" odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Firmy NANDRUK. Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Kościerskiego. W turnieju wzięły udział cztery zespoły reprezentujące: Dziemiany, Przodkowo, Klukową Hutę oraz Kościerzynę.

Obowiązywał system rozgrywek "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach. Poziom sportowy jak na rozgrywki amatorskie był wysoki, a sama rywalizacja między zespołami zacięta.

Wyniki poszczególnych meczy:
Dziemiany - Kościerzyna 0:3
Dziemiany - Przodkowo 2:3
Dziemiany - Klukowa Huta 3:1
Kościerzyna - Przodkowo 3:2
Kościerzyna - Klukowa Huta 3:2
Przodkowo - Klukowa Huta 0:3

Klasyfikacja generalna:
I miejsce - Kościerzyna
II miejsce - Klukowa Huta
III miejsce - Dziemiany
IV miejsce - Przodkowo

Zwycięski zespół otrzymał Puchar Firmy NANDRUK, a pozostałe drużyny okolicznościowe statuetki. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne edycje. Organizatorami turnieju byli: Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, firma "NANDRUK" oraz Powiat Kościerski.

W niedzielę z kolei odbył się Turniej Oldboy w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Zawody odbyły się na Orliku przy ZS-P nr 3 w Kościerzynie. W rozgrywkach udział wzięły 3 drużyny z powiatu kościerskiego. Rywalizacja odbywała się w kategorii Oldboy's 40 +.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - ABC
II miejsce - Orlik 3
III miejsce - Orlik Liniewo

Organizatorami turnieju byli: Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zwieńczeniem majówki na sportowo był piknik, który odbył się 3 maja na Strzelnicy. Na przybyłych czekała moc atrakcji, także tych przygotowanych przez Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczególnie najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z możliwości strzelania z łuku, spróbowania swoich sił w Speed-ball czy zabawy grami plenerowymi. Pogoda okazała się bardzo sprzyjająca atrakcjom na świeżym powietrzu, więc i frekwencja dopisała i konkurencję cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

nadesłane/KOSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.