(Nie)bezpieczna majówka na drogach powiatu kościerskiego

czwartek, 4 maja 2017 r., 14:36
fot. archiwum

Pięć wypadków, w których rannych zostało siedem osób, pięć kolizji, czterech nietrzeźwych kierujących i jeden po spożyciu alkoholu oraz blisko 100 wystawionych mandatów, głównie za przekroczenie prędkości - to bilans długiego weekendu na drogach powiatu kościerskiego.

Od 28 kwietnia do 3 maja trwała policyjna akcja "Bezpieczny weekend". W tym czasie kościerscy funkcjonariusze interweniowali dziesięciokrotnie przy zdarzeniach drogowych. W pięciu przypadkach doszło do wypadków drogowych, na skutek których siedem osób zostało przetransportowanych do szpitala. Pięć zdarzeń zakończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach.

Jak informuje naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, kom. Rafał Hewelt, przez sześć dni policjanci skontrolowali około 600 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku pięciu osób wynik był pozytywny.

Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymano w niedzielę 30 kwietnia. Pierwszy z nich wpadł w Dziemianach. Kierujący VW Golfem 64-letni mieszkaniec gminy Dziemiany wydmuchał około 1,2 promila alkoholu. Z kolei kierująca Oplem Corsą 60-letnia mieszkanka gminy Karsin miała w organizmie około 2,8 promila alkoholu.

Do kolejnych zatrzymań doszło w poniedziałek 1 maja. Na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Audi 80, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Liniewo. Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym 0,18 mg/l. We Wdzydzach z kolei w ręce mundurowych wpadł kierujący Fiatem Ducato 62-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna. W jego przypadku alkomat wskazał blisko 3 promile alkoholu! Dodatkowe mężczyzna od 2015 roku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto we wtorek policjanci z Liniewa w Starych Polaszkach skontrolowali 29-letniego rowerzystę. Mężczyzna wydmuchał około 1,6 promila alkoholu.

W sumie podczas długiego weekendu policjanci wystawili blisko 100 mandatów, głównie za przekroczenie prędkości.

- W porównaniu do świątecznego weekendu odnotowaliśmy więcej wypadków drogowych. Główną przyczyną zdarzeń jest nieostrożność kierujących. Pocieszającym jest też fakt, że nie doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu, a więc pieszych, rowerzystów czy motocyklistów, którzy w tym czasie szczególnie są aktywni na drogach - podsumowuje kom. Rafał Hewelt, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.