Razem w aktywnym działaniu - nowy projekt ŚDS w Kościerzynie

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 11:37
fot. nadesłane/Gdańska Fundacja Dobroczynności

Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie mogą korzystać z nowej, bogatej oferty wsparcia. Uczestnicy mają możliwość udziału w różnorodnych zajęciach i warsztatach popołudniowych, które odbywać się będą systematycznie do końca roku.

Zajęcia twórcze, warsztaty ceramiczne, joga, warsztaty teatralne, imprezy integracyjne, wyjazdy, całodobowe treningi samodzielności, wsparcie psychologiczne oraz specjalistyczny masaż to działania realizowane w ramach projektu "Razem w aktywnym działaniu". Projekt na bazie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy zakłada realizację w większości innowacyjnych przedsięwzięć zmierzających do pobudzania aktywności społecznej, integracji ze środowiskiem a przede wszystkim działań umożliwiających zmianę istniejących stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.

Zadanie jest wspierane przez 12 młodych ludzi, którzy zaoferowali pomoc uczestnikom w ramach wolontariatu. W kwietniu podopieczni ŚDS zaprosili do wspólnych zajęć twórczych dzieci ze Świetlicy Profilaktycznej w Kościerzynie.

Środki finansowe na realizację projektu pozyskała Gdańska Fundacja Dobroczynności wraz z Mentor Spółka z. o. o. w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

nadesłane/Beata Spiczak Brzezińska/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.