Majówka 2017 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 12:35

Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy krajoznawcze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż pięć dni - od 29 kwietnia do 3 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

Sobota, 29 kwietnia

Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Firmy "NANDRUK" w Kościerzynie
W związku z majówką Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował moc atrakcja dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W sobotę o godzinie 9. na kościerskiej hali Sokolnia rozpocznie się Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Firmy "NANDRUK". Organizator zawodów zaprasza wszystkich sympatyków siatkówki do kibicowania. Podczas imprezy przewidziano konkursy z atrakcjami i nagrodami dla publiczności.

Turniej Tenisa Stołowego w Liniewie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji wraz z gminą Liniewo zapraszają mieszkańców gminy na turniej tenisa stołowego, który rozegrany zostanie w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, dziewczęta oraz dorośli. Miejscem rozgrywek będzie sala gimnastyczna w Zespole Oświatowym w Liniewie. Początek turnieju o godzinie 15.

Niedziela, 30 kwietnia

Turniej Old Boy w Piłce Nożnej w Kościerzynie
W niedzielę na Orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie odbędzie się z kolei Turniej Oldboy w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Start zawodów o godzinie 13.

Koncert "Trzech tenorów" w Liniewie
Wójt Gminy Liniewo, Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego oraz Dom Kultury w Liniewie zapraszają wszystkich mieszkańców w niedzielne popołudnie na koncert "Trzech tenorów". Koncert w wykonaniu Bartosza Kuczyka, Kordiana Kasperskiego oraz Mirosława Niewiadomskiego, odbędzie się o godzinie 18. w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Liniewie.

Poniedziałek, 1 maja

Majówka w Muzeum we Wdzydzach
Od 1 do 3 maja na terenie Muzeum we Wdzydzach odbywać się będą widowiska, pokazy i zabawy dla wszystkich chętnych. W programie między innymi widowisko obrzędowe "Môjik" (początek o 12:00 przy chałupie z Piechowic), latanie na miotłach i ożogach, zabawy pasterskie, pokazy tradycyjnych rzemiosł, zajęć domowych i gospodarskich, czy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła.

Spektakl teatralny "Dwie Dorotki" w Nowej Karczmie
W poniedziałek o godzinie 13. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie zaprasza szczególnie najmłodszych na spektakl "Dwie Dorotki" oraz balonowe wyplatanki. Widowisko teatralne będzie miało miejsce w sali GOKSiR-u. Ze względów organizacyjnych zapisy w biurze GOKSiR lub pod nr telefonu 58 680 06 04. Liczba miejsc ograniczona.

Majówka w Kościerzynie - teatrzyk dla dzieci i koncerty
Atrakcje dla mieszkańców i gości na pierwszy majowy weekend przygotowano też w Kościerzynie. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 15. na Rynku teatrzykiem dla dzieci "Dwie Dorotki". Tuż po spektaklu na scenie wystąpią między innymi: Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna", Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna", czy Drëchë.

Wtorek, 2 maja

Odsłonięcie tablicy pamięci przod. Józefa Saneckiego w Karsinie
Wójt gminy Karsin oraz Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci przod. Józefa Saneckiego, która rozpocznie się we wtorek o godzinie 10. w Karsinie mszą świętą. Po niej nastąpi przemarsz do Posterunku Policji w Karsinie, gdzie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca bohatera wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921, ostatniego przedwojennego Komendanta Posterunku w Karsinie, zamordowanego w 1940 roku przez NKWD w Miednoje.

Majówka w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Jak co roku 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się majówka, która przyciąga do Kościerzyny tysiące turystów. W programie przewidziano szereg atrakcji. Bardzo ciekawą ofertą będzie ekspozycja czasowa pn. "Zapomniane linie kolejowe na Pomorzu", związana z konkursem fotograficznym o tej samej tematyce. Ważnym punktem programu, będzie już IV Turniej gry w Baśkę o Puchar Burmistrza Kościerzyny rozgrywany w zabytkowych wagonach.

Prócz tego, warto zwiedzić w tym dniu ekspozycję stałą Polskiego Czerwonego Krzyża, skorzystać z przejażdżki drezyną, projekcji 3D oraz pokazu zasady działania kolei magnetycznej. Jak zwykle zachęcamy również do obejrzenia ruchomej makiety kolejowej o powierzchni ponad 12 metrów kwadratowych. Serdecznie zapraszamy już od godziny 10.00, wstęp wolny. 2 maja dojazd do Muzeum będzie możliwy bezpłatnym autobusem miejskim według ustalonego rozkładu jazdy.

Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę w Kościerzynie
Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę zostanie rozegrany w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Zawodnicy o Puchar Burmistrza Kościerzyny walczyć będą w Zabytkowym Wagonie. Zapisy odbędą się w dniu rozgrywania turnieju, od godziny 12.

Środa, 3 maja

Obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kościerzynie
Środa, a więc rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłynie pod znakiem patriotycznych obchodów. W południe rozpoczną je uroczystości pod pomnikiem Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Po nich na Placu św. Jana Pawła II odprawiona msza św, zaś o 15. rozpocznie się Piknik Rodzinny i Strzelanie 3-cio Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica". Podczas festynu przewidziano szereg gier i zabaw. Czas uczestnikom biesiady będzie umilał zespół 4 Asy.

Majówka na sportowo w Dziemianach
We wtorek Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza wszystkim miłośników rowerowych wycieczek na wspólną wyprawę. Start Rajdu Rowerowego do Rowu zaplanowano na godzinę 15. przed Gminnym Centrum Informacji Turystycznej w Dziemianach. Dla uczestników rajdu zaplanowano atrakcję w postaci rozgrzewającego ogniska.

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Fundacji PGNiG w Liniewie
Animator Sportu na Orliku, gmina Liniewo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców na Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Fundacji PGNiG. Start we wtorek, 3 maja, o godzinie 13.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.