Zmagali się z wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

piątek, 28 kwietnia 2017 r., 11:15
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

15 drużyn, w tym siedem reprezentujących szkoły podstawowe oraz osiem teamów z gimnazjów, wzięło udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W kategorii gimnazjów najlepiej z wiedzą teoretyczną i praktyką poradzili sobie gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, zaś wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjni po raz kolejny okazali się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kościerzynie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie gospodarzem dorocznym zmagań uczestników konkursu jest już od wielu lat. W czwartek gościł czternaście drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu kościerskiego. W szranki o tytuł najlepszego teamu, który posiadł największą wiedzę o zasadach w ruchu drogowym, tradycyjnie stanęli też gospodarze.

Uczestnicy zawodów musieli pokonać rowerowy tor przeszkód oraz wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test wiedzy. Jednym z zadań było także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowością wykonywanych zadań przez uczestników turnieju czuwała komisja, w skład której weszli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kościerzynie.

- Poziom wiedzy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kościerskiego był bardzo wysoki. Liczymy na to, że wysoki poziom wiedzy młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, zaowocuje w przyszłości zmniejszeniem liczby zdarzeń drogowych - podkreśla rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i zsumowaniu punktów okazało się, że w kategorii szkół podstawowych tytuł najlepszego teamu w powiecie kościerskim po raz kolejny zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kościerzynie, wśród gimnazjalistów triumfowali reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie.

- Jest to już chyba nasze ósme zwycięstwo z rzędu. Do turnieju uczniów przygotowuję od września aż do maja. Co dwa lata, nasz zespół zmienia skład. Poziom tegorocznych zmagań był wysoki, tym bardziej cieszy nas wygrana. Przed nami etap wojewódzki. W ubiegłym roku nasz reprezentant sięgnął po mistrzostwo w klasyfikacji indywidualnej. Kilka razy stawaliśmy też drużynowo na podium - mówi Rafał Błaszkowski, nauczyciel WF-u w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kościerzynie, który przygotowuje uczniów do turnieju.

Zwycięzcy powalczą w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, które odbędą się 12-13 maja w Garczynie.

Wyniki

kategoria: szkoły podstawowe:
1. miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
2. miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Górze
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu

kategoria: gimnazja:
1. miejsce - Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie
2. miejsce - Gimnazjum w Dziemianach
3. miejsce - Gimnazjum w Łubianie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.