Kościerzyna. Policjanci oddawali krew

środa, 26 kwietnia 2017 r., 14:59
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Choć Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie działa od nieco ponad trzech miesięcy, funkcjonariusze mają już kolejną zbiórkę krwi na swoim koncie. We wtorek wspólnie udali się do miejscowego punktu krwiodawstwa, by podzielić się dającym nadzieję i ratującym życie płynem.

Już po raz drugi kościerscy policjanci z inicjatywy sierż. sztab. Michała Groty, prezesa HDK przy KPP w Kościerzynie, dzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. W sumie we wtorek do Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie zgłosiło się sześciu policjantów, a tym samym stacja wzbogaciła się o niemal trzy litry drogocennego płynu.

- Szczególnie grupa mundurowa, jaką są policjanci, ratowanie życia ludzkiego ma wpisane w misję swojego zawodu. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia - podkreśla rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Kolejną wspólną akcję oddawania krwi służb mundurowych zaplanowano na początek lipca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.