W Kierunku Natury, czyli obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 12:43
fot. AL

"Dbajmy o Ziemię", "Idźmy w kierunku Natury", "O recyklingu dużo już wiemy i śmieci zawsze segregujemy", "O czystość dbamy, po psach i kotach, zawsze sprzątamy" - między innymi z takimi sloganami na transparentach uczniowie przemaszerowali w poniedziałek ulicami miasta korowodem, który zainaugurował kościerskie obchody Światowego Dnia Ziemi.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie tradycyjnie rozpoczęły się barwnym przemarszem ulicami miasta spod Zespołu Szkół Publicznych nr 1 do Ogródka Jordanowskiego. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie festynu, któremu w tym roku towarzyszyło hasło przewodnie "W Kierunku Natury".

- Co roku z utęsknieniem czekam na obchody Światowego Dnia Ziemi w powiecie kościerskim, żeby popatrzeć na wasze piękne, uśmiechnięte buzie i kolorowe przebrania. Jesteście dla nas nadzieją na czystą ziemię, bo tak jak wy, tak nikt potrafi docenić, aby wokół było czysto, schludnie i pachnąco. Wierzę w to, że wy na co dzień będziecie dbali o to, aby nie śmiecić i będziecie nas starszych, pouczać. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy dbać o naszą ziemię, naszą małą ojczyznę - mówiła starosta kościerski Alicja Żurawska.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego przedsięwzięcia. Chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim opiekunom szkolnym kołom ligi ochrony przyrody, nauczycielom zaangażowanym w tworzenie tego przedsięwzięcia. Jest to to efekt wielomiesięcznej pracy. Chciałbym podziękować osobie, która jest dobrym duchem tego festynu, pani Teresie Preis. Oby ta impreza była przykładem dla innych miast - podkreślał z kolei Jerzy Krefft, prezes Okręgowej Ligi Ochrony Przyrody

Podczas imprezy nie brakło tematycznych występów oraz licznych konkursów. Wśród tych ostatnich ich uczestnicy mogli zmierzyć się z mini rajdem ekologicznym, układaniem puzzli ekologicznych, czy wiedzą na temat segregacji odpadów i minimalizacji objętości wytworzonych odpadów.

Sporą popularnością cieszyły się także stoiska między innymi: Nadleśnictwa w Kościerzynie i Lipuszu, KOS-EKO, Ligi Ochrony Przyrody, Parków Krajobrazowych, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, czy policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.