"Kręci mnie bezpieczeństwo" - policjanci edukowali rowerzystów

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 08:57
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W sobotę, 22 kwietnia kościerscy policjanci zainaugurowali ogólnopolską akcję profilaktyczną, opracowaną przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo". Policjanci podczas patrolu w różnych miejscowościach powiatu spotkali się z rowerzystami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach rozpoczęcia akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo" w sobotę na terenie powiatu kościerskiego policjanci przypominali zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerami. Akcja ta została przeprowadzona na terenie naszego powiatu. Policjanci podczas patrolu w różnych miejscowościach naszego powiatu spotkali się z rowerzystami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja będzie realizowana przez cały sezon rowerowy.

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" ma na celu:

- promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym
- uzmysłowienie rowerzystom, zarówno najmłodszym, jak i osobom pełnoletnim, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych
- dbanie o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenie obowiązkowe
- promowanie jazdy w kasku i kamizelce odblaskowej
- poszanowanie innych uczestników ruchu
- edukowanie świadomości kierujących samochodami, rowerzystów oraz pieszych w kwestii zagrożeń w relacjach wzajemnych
- promowanie jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu.

Ponadto realizowane są powiatowe działania kontrolno-prewencyjne "Bicykl", które są ukierunkowane na zintensyfikowanie kontroli kierujących pojazdami silnikowymi oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów. Analogicznie egzekwowane będą niewłaściwe zachowania kierujących rowerami.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.