Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem III rundy Pucharu Świata

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 08:44
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W miniony weekend na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyła się III runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Marcin Łukowicz zawodnik UKS Manta Kościerzyna podczas swoich trzech startów zdobył trzy złote medale na dystansach 50 BF, 100BF, 200BF.

Osiągnięcie Marcina dało mu tytuł najlepszego zawodnika III rundy Pucharu Świata, najlepszą zawodniczka została reprezentantka Ukrainy Vakareva Yelyzaveta. Powody do dumy ma także cała reprezentacja UKS Manta Kościerzyna, która uplasowała się na pierwszym miejscu spośród pięciu klubów z Polski biorących udział w pucharze oraz siódmym miejscu wśród wszystkich 31 drużyn.

Każdy zawodnik mógł płynąć w trzech startach, a klub mógł wystawić tylko dwóch zawodników na każdym dystansie. W zawodach brało udział 14 zawodników UKS Manta, dla których udział w międzynarodowych zawodach był szansą zdobycia doświadczenia, sprawdzenia swoich możliwości na długim basenie (50m) i udowodnienia, że możemy rywalizować z najlepszymi.

W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników z 55 klubów z całego świata, prym wiodły kluby z Ukrainy i Kolumbii i Węgier.

- Fantastyczna forma Marcina pozwala optymistycznie patrzeć na Jego udział w Mistrzostwach Świata Juniorów które odbędą się lipcu 2017r w Tomsku (Rosja) - podsumowują przedstawiciele UKS Manta Kościerzyna.

nadesłane/Beata Zembrzycka/ UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.