Kościerzyna. Na ulicy Cegielni doszło do rozszczelnienia rury z gazem - ewakuowano około 100 osób

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:02
fot. nadesłane/KP PSP w Kościerzynie

Podczas robót ziemnych na ulicy Cegielnia w Kościerzynie doszło do rozszczelnienia linii gazowej. W związku z tym zadecydowano o ewakuacji około 80-100 osób z pobliskich budynków. Dzięki współpracy straży pożarnej i pogotowia gazowego udało się już opanować zagrożenie.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie wpłynęło w czwartek o godzinie 13.25. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy straży z JRG Kościerzyna.

Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, podczas prac z użyciem koparki doszło do uszkodzenia linii gazowej. Z uwagi na niebezpieczeństwo zarządzono ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. W sumie ewakuowano około 80-100 osób.

O sytuacji powiadomiono też pogotowie energetyczne i gazowe. Pracownicy pogotowia gazowego zakręcili główny zawór. Gaz przestał wyciekać, a co za tym idzie zagrożenie zostało opanowane.

Działania służb na miejscu zdarzenia wciąż trwają. W akcji biorą udział między innymi strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Łubiana oraz policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.