Prezydent Europy Donald Tusk ze świąteczną wizytą w Osadzie Burego Misia

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 14:36
fot. nadesłane

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w Wielką Sobotę odwiedził Osadę Burego Misia. Wziął udział w nabożeństwie poświęcenia pokarmów, jak również znalazł czas na rozmowę z mieszkańcami osady.

Spotkanie z Burymi Misiami nie było pierwszą wizytą Donalda Tuska na terenie osady. Przyjaźń i sympatia, którą nawzajem obdarzają się były premier i członkowie Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, nie raz prowadziła do wspólnych spotkań. Po raz pierwszy jednak Donald Tusk zawitał do osady jako Przewodniczący Rady Europejskiej.

Wizyta miała miejsce w Wielką Sobotę. Donald Tusk wziął udział w nabożeństwie święcenia pokarmów w osadowej kaplicy, jak również znalazł czas na rozmowę z Burymi Misiami. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze.

Przypomnijmy, że Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego w małej miejscowości Wętfie niedaleko Kościerzyny funkcjonuje od ponad 20 lat. Wspólnota Burego Misia to wyjątkowa instytucja, którą tworzą zwane Burymi Misiami osoby niepełnosprawne i ich pełnosprawni przyjaciele, czyli Bure Niedźwiedzie.

Na terenie kilkunastohektarowego gospodarstwa w Nowym Klinczu koło Kościerzyny tworzą jedną, wielką rodzinę. Hodują między innymi krowy, konie, a także świnie. Uprawiają też sad. Z mleka, jaj, warzyw i owoców wytwarzają wyjątkowe sery, naturalne syropy oraz smaczne przetwory. W tradycyjne przetwory, smaczne sery i oryginalne ozdoby można zaopatrzyć się w Kupowiszczu, czyli niewielkim sklepiku, który znajduje się na terenie wyjątkowej osady. Pieniądze ze sprzedaży wyjątkowych produktów umożliwiają utrzymanie i rozwój Wspólnoty Burego Misia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.