Spokojne święta na drogach powiatu kościerskiego

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 11:27
fot. archiwum

Dziewięć kolizji i ponad 85 wystawionych mandatów, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości - to bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze oceniają ten czas spokojnie.Tym, co cieszy najbardziej jest fakt, że mimo wzmożonych kontroli, wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego mogliśmy zobaczyć większą liczbę kontrolujących policjantów. Funkcjonariusze w głównej mierze sprawdzali trzeźwość i kontrolowali prędkość. Przyglądali się także temu, czy podróżujący pojazdami mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, w okresie wielkanocnym w powiecie kościerskim doszło do dziewięciu kolizji, w tym do trzech w piątek oraz po dwie w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Funkcjonariusze wystawili ponad 85 mandatów, głównie za prędkość.

Podczas akcji "Bezpieczne Święta", która trwała od piątku do wtorkowego poranka, policjanci przebadali też kilkuset kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy byli trzeźwi.

- Co cieszy, to fakt, że coraz częściej kierowcy przed zasiadaniem za kierownicę, przychodzą na komendę, gdzie sprawdzają, czy są trzeźwi. W wielkanocny poniedziałek w tym celu zgłosiło się do naszej jednostki ponad 50 osób. Jest to postępowanie godne naśladowania. Świadczy o odpowiedzialności kierowców. Każdy może przyjść na komendę i zbadać stan trzeźwości. To nic nie kosztuje, a może zapobiec tragedii - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.