Wraca zima - wydano ostrzeżenie o przymrozkach

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 21:49
fot. internet/www.imgw.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w kolejnych nocach aż do czwartku mają występować przymrozki sięgające -5°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich, prognozuje się spadek temperatury do -3°C, przy gruncie do około -5°C. Przymrozki mają występować także w kolejnych nocach aż do czwartku.

W związku z wystąpieniem przymrozków wydano ostrzeżenie I stopnia, które oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i możliwe zagrożenie życia. Z pewnością należy uważać na drogach, szczególnie jeśli wymieniło się opony z zimowych na letnie.

Ostrzeżenie obejmuje wschodnią część kraju, a w kolejnych dniach niskie temperatury mają występować w całej Polsce.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega Instytut.

red.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.