Dwoje kierujących bez uprawnień zatrzymanych

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 13:28
fot. archiwum

Aż dwoje kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień, zatrzymali kościerscy policjanci przez minione dwie doby. Zarówno 34-letni mieszkaniec Słupska, jaki mieszkanka powiatu kościerskiego zostali ukarani mandatami karnymi. Właściciele pojazdów będą musieli z kolei ponieść koszty ich odholowania na parking strzeżony.

W nocy z środy na czwartek policjanci patrolujący miasto zauważyli przejeżdżający ulicą Wojska Polskiego Mercedesa Sprintera, którego kierujący dziwnie się zachowywał.

- W trakcie kontroli okazało się, że kierujący 34-latek, mieszkaniec Słupska, nie posiada uprawnień do kierowania. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 zł i uniemożliwiono mu dalszą jazdę. Samochód na koszt właściciela odholowano - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Do drugiego podobnego przypadku doszło także w nocy z czwartku na piątek po godz. 2.

- Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda fiestę, którym kierowała mieszkanka naszego powiatu. Kobieta w ogóle nie posiadała prawa jazdy. W tym przypadku również mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł i odholowano samochód na parking policyjny. Koszty poniesie właściciel samochodu - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Policjanci apelują o rozwagę do osób, które wsiadają za kierownicę bez uprawnień.

- Takie osoby nie tylko łamią prawo, ale dodatkowo stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Samochody może prowadzić osoba, która posiada stosowny dokument - podsumowuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.