Wygonin. Pożar w budynku mieszkalnym

środa, 12 kwietnia 2017 r., 10:33
fot. archiwum

W środowe przedpołudnie strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w Wygoninie w parterowym budynku mieszkalnym. Ogień pojawił się tam w kotłowni. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, zagrożenie szybko udało się opanować.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kościerzynie otrzymał około godziny 10. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków z OSP oraz JRG Kościerzyna. Po przybyciu na miejsce zastano wydobywający się dym z kotłowni.

Dzięki sprawnym działaniom strażaków szybko udało się opanować zagrożenie oraz uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Wskutek pożaru spaleniu uległa kotłownia oraz część wyposażenia przyległej kuchni.

Kobieta z dwójką dzieci w porę zdążyła opuścić budynek.

W akcji gaśniczej, która trwała ponad godzinę, wzięli udział strażacy z OSP Stara Kiszewa, OSP Bartoszylas oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.