Miasto z dotacją na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie"

środa, 12 kwietnia 2017 r., 09:12
fot. archiwum

Kwotę w wysokości 762.450 zł pozyskał kościerski magistrat na realizację projektu "KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła". W ramach zadania w 21 gospodarstwach domowych i dwóch budynkach wielorodzinnych nastąpi zmiana ogrzewania na bardziej ekologiczne.

- Jest to kolejna inwestycja, która poprzez likwidację przydomowych kotłowni węglowych u naszych mieszkańców przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza substancjami szkodliwymi (PM10, PM2,5) oraz poprawi efektywność energetyczną miasta. Projektem objętych zostało 21 gospodarstw domowych oraz dwa budynki wielorodzinne z terenu Kościerzyny, które przejdą proces zmiany ogrzewania - podkreśla kościerski magistrat.

Pozyskane środki na ten cel w wysokości 762.450 zł pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Urząd Miasta w Kościerzynie przypomina też, że do końca kwietnia można składać także wnioski o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. ""Czyste powietrze Pomorza". Dotacja może wynieść do 40 proc. kosztów wymiany źródła ciepła.

Więcej informacji można uzyskać na stronie miastokoscierzyna.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.