Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna z 13 medalami w II rundzie Klubowego Pucharu Polski

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 10:35

W miniony weekend odbyła się II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Olecku. W zawodach brało udział 136 zawodników z całej Polski, w tym sześciu reprezentujących UKS Manta Kościerzyna. Kościerscy pływacy wywalczyli w sumie 13 medali. O wielkim sukcesie może mówić między innymi Marcin Łukowicz, który ponownie ustanowił dwa rekordy Polski.

Aż z 13 medalami z II rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach powrócili kościerscy pływacy. Sukcesy indywidualne zawodników przełożyły się też na osiągnięcie grupowe. Na 11 biorących udział w zawodach klubów, uplasowali się na piątym miejscu.

Medale zdobyli:
3 złote i 1 srebrny - ustanawiając ponownie dwa rekordy Polski Marcin Łukowicz (Gimnazjum Montessori)
2 srebrne i 2 brązowe - Julia Greń (ZSP nr 3 w Kościerzynie)
1 złoty, srebrny i brązowy - Neli Wanta (ZSP nr 1 w Kościerzynie)
1 srebrny medal - Julia Kiedrowska (ZSP nr 1 w Kościerzynie)
1 brązowy medal - Damian Kutela (ZSP nr 3 w Kościerzynie)

W generalnej klasyfikacji najlepszym zawodnikiem całych zawodów został Marcin Łukowicz zdobywając 2993 pkt. Na trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej w swoich kategoriach wiekowych uplasowały się Julia Greń zdobywając 2049 pkt i Neli Wanta z 1723 pkt.

- Postęp i rozwój naszych zawodników jest zasługą ich ciężkiej pracy, ale i pracy trenera Mateusza Michalskiego, który swoją postawą jest najlepszym wzorem dla młodych zawodników. Będąc na co dzień zawodnikiem KS Laguna 24 Toruń, podczas tych zawodów zdobył trzy złote medale i srebro - podkreślają przedstawiciele UKS Manta Kościerzyna.