Pili razem alkohol. Pasażer zadzwonił na policję. 28-latek stracił prawo jazdy

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 10:20
fot. archiwum

Z prawem jazdy musiał pożegnać się 28-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, którego w weekend zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna kierując VW Golfem wydmuchał 1,5 promila alkoholu. O tym, że jest nietrzeźwy funkcjonariuszy zawiadomił pasażer pojazdu.

Do zdarzenia doszło tuż po północy w nocy z piątku na sobotę.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że samochodem marki VW Golf może kierować nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze zatrzymali w Kornem do kontroli wskazany w zawiadomieniu pojazd, za kierownicą którego siedział 28-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego. Mężczyzna wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, policjantów o nietrzeźwym kierowcy powiadomił pasażer pojazdu. Wcześniej wspólnie spożywali alkohol.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.