11 medali dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Pomorza

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., 08:42
fot. nadesłane

Jedenaście medali zdobyli młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, jakie odbyły się 1 kwietnia w Gdańsku. W tym interesującym turnieju, który odbył się w hali "Ergo Arena", wystartowało 376 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Kościerski klub, tradycyjnie stanowił silną oraz znaczącą reprezentację w tych zawodach i reprezentowany był przez 31 następujących zawodników z sekcji w Kościerzynie, Lipuszu i Karsinie:

Marikę Wałaszewską, Michała Tredera, Mateusza Jażdżewskiego, Kornela Żołnowskiego, Aleksandrę Herman, Jakuba Młyńskiego, Alana Aszyk Krasińskiego, Juliana Rekowskiego, Emilię Myszk, Antoninę Czarnowską, Rocha Mazurkiewicza, Kingę Bartelik, Maksymiliana Gdańca, Doriana Gierszewskiego, Nikolę Romińską, Huberta Mrowińskiego, Monikę Pałubicką, Amelię Gaszewską, Antoniego Gdańca, Oliwię Wnuk-Lipińską, Jakuba Liedtke, Wiktoriana Trzebiatowskiego, Karolinę Kozakiewicz, Szymona Lindstedt, Kajetana Kursa, Adriana Szycę, Szymona Koźlarskiego, Kacpra Leman, Piotra Jarząbka, Nikodema Jarząbka, Wiktorię Narloch.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dorian Gierszewski z sekcji w Lipuszu, który zdobył dwa srebrne medale oraz zwycięzcy konkurencji - Aleksandra Herman (Kościerzyna) i Julian Rekowski (Lipusz). Warto odnotować też, upragniony medal dla przedstawiciela sekcji w Karsinie - Piotra Jarząbka.

Podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, w sumie zdobyli dwa złote medale, sześć srebrnych, trzy brązowe oraz cztery czwarte miejsca.

Złote medale zdobyli:
Julian Rekowski
Aleksandra Herman

Srebrne medale zdobyli:
Piotr Jarząbek
Monika Pałubicka
Emilia Myszk
Jakub Liedtke
Dorian Gierszewski - dwa medale

Brązowe medale zdobyli:
Szymon Koźlarski
Michał Treder
Maksymilian Gdaniec

Ponadto na czwartych, punktowanych, miejscach uplasowali się: Antonina Czarnowska, Mateusz Jażdżewski, Amelia Gaszewska, Kornel Żołnowski.

Wszyscy reprezentanci Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" walczyli z dużą determinacją i ambicją. Kościerscy zawodnicy odnieśli wiele spektakularnych zwycięstw, pozostawiając w pobitym polu wielu rywali z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Wejherowa i Koszalina. W kilku przypadkach młodym, kościerskim wojownikom zabrakło minimalnego przebłysku szczęścia, aby znaleźć się w finałowej czwórce.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Komplet wyników oraz bardziej szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.