Jest tymczasowy areszt dla 42-letniego Szweda

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 09:40
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

Kościerski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 42-letniego obywatela Szwecji tymczasowy areszt. Przeciwko mężczyźnie toczy się postępowanie w kierunku uszkodzenia ciała i kierowania wobec funkcjonariuszy policji gróźb.

W środę kościerski sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 42-latka, który w poniedziałkowe popołudnie ranił dwie osoby w szpitalu, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

- Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku policji, który został podtrzymany przez prokuraturę i zastosował wobec 42-letniego obywatela Szwecji tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Przypomnijmy, że 42-latek przyszedł do szpitala bardzo sfrustrowany. Swoją złość postanowił wyładować na przypadkowych osobach. 38-letniego pacjenta placówki kilka razy uderzył w głowę kluczem od kół, natomiast 62-latka ranił nożem. Podczas zatrzymania przez funkcjonariuszów policji nie stosował się natomiast do ich poleceń. We wtorek mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty - uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariuszów policji.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.