Tysiące młodych zjadą do Kościerzyny. W niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 07:54
fot. archiwum

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie obchodzone są Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży, w których rokrocznie uczestniczy około czterech tysięcy młodych ludzi. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z niedzielnymi uroczystościami, straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w tym dniu.

Celebracja XXXII Światowego Dnia Młodzieży rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13, kiedy to młodzi ludzie z całej diecezji pelplińskiej zgromadzą się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Pół godziny później nastąpi poświęcenie palm oraz odczytanie Ewangelii, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości procesyjnie przejdą na plac Jana Pawła II. Tam o godzinie 14. rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny.

Na godzinę 16. przewidziano koncert ewangelizacyjny zespołu TAU. Uroczystości zakończą się około godziny 18.

W związku z niedzielnymi obchodami straż miejska przypomina o zakazie sprzedaży alkoholu w mieście.

- Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Kościerzyna w Niedzielę Palmową (w tym roku 9 kwietnia) w godz. od 12. do 18. na czas Diecezjalnych Obchodów Światowych Dni Młodzieży w Kościerzynie w części miasta Kościerzyna, objętej ulicami: Wojska Polskiego, Szopińskiego, Wybickiego, Ks. Zmartwychwstańców, Skłodowskiej, Staszica, Chojnicka obowiązuje zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych - podkreśla Komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie, Tomasz Smuczyński.

Dodajmy, że rokrocznie na uroczystości do Kościerzyny przybywa około czterech tysięcy młodych ludzi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.