42-letni napastnik z zarzutami po ataku w szpitalu

środa, 5 kwietnia 2017 r., 11:20
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zarzuty uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariuszy policji usłyszał 42-letni obywatel Szwecji, który w poniedziałkowe popołudnie zaatakował dwie przypadkowe osoby w kościerskim szpitalu.

We wtorek w obecności biegłego tłumacza kościerscy policjanci przesłuchali 42-letniego obywatela Szwecji. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, choć sam nie wiedział dlaczego w poniedziałkowe popołudnie zaatakował dwie osoby.

- Mężczyzna tłumaczył, że do szpitala przyszedł bardzo sfrustrowany. Swoją złość postanowił odreagować na dwóch mężczyznach, których przypadkowo napotkał w szpitalu. W środę policja przesłała akta do prokuratury z wnioskiem o to, żeby zastosować wobec podejrzanego tymczasowy areszt - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

42-latkowi przedstawiono dwa zarzuty z art. 157 par. 2 kk oraz 224 kk, czyli uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariuszów policji.

- Podczas zatrzymywania mężczyzna nie stosował się do poleceń interweniujących policjantów - wyjaśnia asp. Piotr Kwidziński.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z oddziałów w kościerskim szpitalu doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pracowników szpitala oraz obezwładnionego przez nich mężczyznę. Okazało się, że 42-letni obywatel Szwecji mieszkający na terenie naszego powiatu, przyszedł do szpitala wraz ze swoją partnerką i jej dzieckiem na badania. Uważali bowiem, że dziecko zostało skrzywdzone przez inną osobę.

Przed jednym z oddziałów 42-latek zaatakował pacjenta placówki - 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, zadając mu kilka ciosów kluczem od kół w głowę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. 42-latek z korytarza udał się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, zadał rany 62-letniemu mężczyźnie, raniąc go w okolicy lewego ucha. Mężczyźnie założono szwy.

Poszkodowani szczęśliwie nie odnieśli ciężkich obrażeń. Obywatel Szwecji został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań celem sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.