Zaatakował 38-latka, 62-latka ranił nożem - obywatel Szwecji zatrzymany po ataku w szpitalu

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 21:35
fot. archiwum

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na terenie kościerskiego szpitala. 42-letni obywatel Szwecji mieszkający na terenie powiatu kościerskiego najpierw twardym, metalowym narzędziem zaatakował 38-letniego pacjenta. Później nożem ranił 62-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności wyjaśniające.

W poniedziałek około godziny 17.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że przed jednym z oddziałów w kościerskim szpitalu doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

- Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pracowników szpitala oraz obezwładnionego przez nich mężczyznę. Okazało się, że 42-letni obywatel Szwecji mieszkający na terenie naszego powiatu, wszedł do szpitala. Przed jednym z oddziałów zaatakował pacjenta placówki - 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego - relacjonuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Zadał mu kilka ciosów twardym, metalowym przedmiotem. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. 42-latek z korytarza udał się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, zadał rany 62-letniemu mężczyźnie, raniąc go w okolicy lewego ucha. Mężczyźnie założono szwy - kontynuuje.

Poszkodowani szczęśliwie nie odnieśli ciężkich obrażeń. Obywatel Szwecji został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań celem sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Obecnie trwają czynności wyjaśniające. Funkcjonariusze przesłuchują świadków. Przesłuchany zostanie także obywatel Szwecji. Do wykonania tej czynności potrzebny będzie jednak biegły tłumacz.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.