Stara Kiszewa. Spowodował wypadek. Wydmuchał blisko 4 promile alkoholu!

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 10:13
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając tym samym do zderzenia z VW Golfem. Trafił do szpitala. to jednak nie jedyne konsekwencje spowodowania wypadku przez 38-letniego kierującego VW Polo. Mężczyzna odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości. Alkotest w jego przypadku wskazał aż blisko 4 promile alkoholu!

Zgłoszenie o wypadku w Starej Kiszewie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w niedzielę około godziny 15.40. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Posterunku Policji w Liniewie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyczny wykonał natomiast dokumentację fotograficzną oraz oględziny miejsca wypadku.

- Ze wstępnych informacji wynika, że 38-letni kierowca VW Polo, podczas wyjeżdżania z drogi porządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu kierującemu VW Golfem, mieszkańcowi Grudziądza, co spowodowało zderzenie - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

W wyniku doznanych obrażeń do szpitala trafił kierujący polo.

- Badanie alkotestem wykazało że 38-latek miał blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje asp. Piotr Kwidziński.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.