Nowe Polaszki. Płonął budynek gospodarczy

czwartek, 30 marca 2017 r., 10:51
fot. archiwum

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w środowy wieczór z pożarem, który wybuchł w budynku gospodarczym w Nowych Polaszkach (gm. Stara Kiszewa). Pożar powstał najprawdopodobniej wskutek nieszczelności przewodu kominowego.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał w środę około godziny 21.35. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień pojawił się w budynku gospodarczym o wymiarach 40x12 m.

- Najprawdopodobniej wskutek nieszczelności przewodu kominowego doszło do zapalenia się elewacji budynku oraz częściowo podbitki dachu. W obiekcie nie przebywały żadne osoby - informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc.

Straty powstałe wskutek pożaru wstępnie oszacowano na około 20.000 zł.

W akcji gaśniczej, która trwała niemal dwie godziny, brało udział sześć zastępów straży pożarnej z JRG Kościerzyna, OSP Stara Kiszewa, OSP Nowe Polaszki oraz OSP Stare Polaszki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.