Kościerzyna. 32-latek przewrócił się na motorowerze - wydmuchał dwa promile alkoholu!

poniedziałek, 27 marca 2017 r., 10:40
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątkowy wieczór służby interweniowały na ulicy Gałczyńskiego w Kościerzynie, gdzie motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. 32-letni kierujący pojazdem wydmuchał około dwóch promili alkoholu!

Do zdarzenia doszło około godziny 18.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mieszkaniec Kościerzyny jadąc motorowerem stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przewrócił się. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, 32-latek nie miał założonego kasku. Jechał za to na podwójnym gazie. Alkomat w jego przypadku wskazał około dwóch promili alkoholu.

Mężczyzna odpowie więc nie tylko za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, ale także jazdę w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.