Kościerzyna. Scanią uszkodzili ogrodzenie - dwaj kierowcy kompletnie pijani

czwartek, 23 marca 2017 r., 11:31
fot. archiwum

Zgłoszenie o uszkodzeniu ogrodzenia jednej z posesji w Kościerzynie tamtejsi policjanci otrzymali w poniedziałkowe popołudnie. Po przybyciu na miejsce zastali dwóch kierowców pojazdu. Żaden z nich nie był jednak trzeźwy. Jeden wydmuchał ponad dwa promile, drugi około trzech promili alkoholu.

W poniedziałek około godziny 13.50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, iż w rejonie ulicy Przemysłowej kierujący pojazdem marki Scania uszkodził ogrodzenie jednej z tamtejszych posesji.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali przy ciężarówce z naczepą dwóch kierowców tegoż pojazdu - 44-latka i 32-latka. Obaj są mieszkańcami Suwałk. Policjanci poddali mężczyzn badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 44-latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu, 32-latek natomiast około trzech promili alkoholu - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na czas wykonywania z nimi czynności. Od obu pobrano też krew do badań. 44-latkowi zatrzymano prawo jazdy kategorii od B do C+E.

Trwa ustalenie tego, z których mężczyzn prowadził pojazd. Funkcjonariusze przeglądają monitoring i przesłuchują świadków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.