Harcerze wzięli udział w obchodach 73. rocznicy boju o Zielony Pałacyk w Męcikale

czwartek, 23 marca 2017 r., 08:46
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

Harcerze z gminy Kościerzyna uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 73. rocznicę boju o Zielony Pałacyk w Męcikale. W tych okolicach 21 marca 1944 roku z rąk niemieckiego okupanta zginęło siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego.

We wtorek w Męcikale w miejscu, gdzie niegdyś istniał bunkier Zielony Pałacyk, odbyły się obchody upamiętniające poległych członków Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w walce z niemieckim okupantem. 21 marca 1944 roku zginęło siedmiu partyzantów. Przeżyło tylko dwóch.

W uroczystościach wzięli udział także harcerze z gminy Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.